esin-aybar

Esin Aybar

Kurucu - Genel Direktör

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifikasını alarak İstek Vakfı Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak göreve başladı. 12 sene boyunca İstek Okullarında İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2003 yılında aktif iş hayatı devam ederken Yeditepe Üniversitesi’nde MBA çatısı altında Eğitim Yönetimi ve Denetimi dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Çocuklarının doğumuyla birlikte aktif öğretmenlik hayatına özel sınavlara hazırlık olarak İngilizce özel ders ve yarı zamanlı öğretmenlik yaparak devam etti.

Eğitim alanında 20 yılı aşkın mesleki tecrübesini ICF onaylı eğitimlerle birleştiren Esin Aybar, çalışmalarını öğrencilerin “Günlük Yaşam Becerileri” üzerinde yoğunlaştırmıştır.

Merkezinde NeuroStudentCoaching adı altında yürüttüğü çalışmalarla öğrencilerin günlük yaşam becerilerinin tıp alanında da yürütücü işlevler olarak adlandırılan davranış kontrolü becerisi, zaman yönetimi becerisi, alan kullanım becerisi(düzen kurma), malzeme takibi becerisi, planlama, önceliklendirme, işe/ ödeve başlayabilme becerisi, dikkat – odaklanma – hafıza becerilerinin geliştirilmesi ve yaşantıya alışkanlık düzeyinde kazandırılmasına yönelik çalışmalar düzenlemektedir.

Türkiye’de ve tüm dünyada ICF tarafından onaylı (NeuroStudentCoaching Certification Program – CCE) sertifika programının ilk yazarı ve uygulayıcısıdır.

Bunlara ek olarak, 20 yılı aşkın süredir eş zamanlı olarak devam ettirdiği ve meslek hayatının başlangıç noktası olan “İngilizce Eğitmenliği” vasfını bireylerin İngilizce ile rahat olmaları üzerine odaklı çalışmalar da yürütmektedir. Yabancı Dil Koçluğu ve Callan Method yaklaşımlarını birlikte kullanarak yapılandırdığı İngilizce eğitim çalışmalarını bireylerin ve kurumların bu alanda ihtiyaç duyduğu becerileri klasik İngilizce eğitiminden daha kısa sürede istenen düzeye çıkarmak üzere uygulamaktadır.