Life Balance Coaching Center Olarak Varlık Sebebimiz

Sevgili ergenler, anneler-babalar, öğretmenler ve tüm yetişkinler hangi yaşta olursak olalım hayatımızın bazı dönemleri vardır seçim yapmakta zorlandığımız, motivasyonsuz kaldığımız, elimizin kolumuzun bağlı olduğunu düşündüğümüz. Hayallerimizin olduğu, “keşke…” dediğimiz ve kendimizi tüm bunlara ulaşamayacak kadar uzakta hissedip, elimizi ayağımızı her şeyden çekiverdiğimiz ve öylesine yaşadığımız…

Biz koçluk merkezi olarak isteklerimizi yaşayabilmemizin aslında bize bir düşünce kadar yakın olduğunu, bu düşüncenin bizde saklı olduğunu birlikte keşfetmek için varız. Hayat akışınızın arzu ettiğiniz yönde olması için potansiyelinizi, yeteneklerinizi, yapabileceklerinizi hepsinden önce otantik olmanız ve özünüze göre gönlünüzce yaşayabilmeniz için tüm donanımımızla hazırız. Gelin hayata daha pozitif bakmanız, yaşantınızın keyfine varmanız, düşüncelerinizdeki hedefe ulaşmanız için, kısacası kendi özünüze uygun yaşayarak dengenizi kurmanız için size eşlik edelim.

Hakkımızda

esin-aybar

Esin Aybar

Kurucu - Genel Direktör

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifikasını alarak İstek Vakfı Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak göreve başladı. 12 sene boyunca İstek Okullarında İngilizce Öğretmeni olarak üniversite sınavı Yabancı Dil Alanı sınıflarının hazırlık çalışmalarının yanı sıra Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2003 yılında aktif iş hayatı devam ederken Yeditepe Üniversitesi’nde MBA çatısı altında Eğitim Yönetimi ve Denetimi dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Çocuklarının doğumuyla birlikte aktif öğretmenlik hayatına özel sınavlara hazırlık (YDS) olarak İngilizce özel ders ve yarı zamanlı öğretmenlik yaparak devam etti.

25+ yıllık mesleki tecrübesini ICF onaylı koçluk eğitimleriyle birleştiren Esin Aybar 2014 yılında kurduğu Life Balance Coaching and Language Center eğitim ve gelişim merkezinde çalışmalarını İngilizce Dil Eğitimleri ve koçluk çalışmaları olarak iki odak altında yürütmektedir. Daha sonra bu iki ana dal kendi merkezlerini yaratmış olup hali hazırda “Life Balance Coaching Center” ve “Neuro-Student Coaching Center” olarak hizmet vermeye devam etmemektedir.

Neuro- Student Coaching Center bünyesinde ergenler, aileler ve öğretmenlerle yaptığı çalışmaların disiplini Türkiye’de ve tüm dünyada koçluk eğitimi olarak ilk defa kaleme alınan ICF tarafından onaylı, odağı ergenlerde günlük yaşam becerilerini geliştirmek olan, ebeveyn ve öğretmen gelişimi için hazırlanmış, yazarı ve uygulayıcısı olduğu NeuroStudentCoaching Certification NSC Program – CCE’ye dayanmaktadır.

Esin Aybar evli ve iki çocuk annesidir.

esin-aybar

Alican Gerçek

İngilizce Öğretmeni

1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstek Özel Acıbadem Lisesi sonrası Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2005 yılında Romanya’da Nato’ya ait Task Force Iron Alliance askeri tatbikat kampında çevirmen olarak başladı. Ardından 2008 yılında Dünya Gazetesi bünyesinde yer alan PC World Türkiye dergisinde çevirmenlik ve Web editörlüğü yaptı. Askerliğin hemen ardından 2009 yılında Lukoil Eurasia firmasında Investment Specialist olarak görev yaptı. 2012 yılında hobisini mesleğe çevirmeye karar verdi ve Alican Gercek Photography şirketini kurarak medya prodüksiyon sektöründe yer aldı.

2020 yılında Life Balance Coaching Center Kurucusu Selin Esin Aybar’la geliştirilen iş birliği ve ortaklıkla çalısmalarını yeniden İngilizce eğitim ve gelişim alanında sürdürmeye başladı.

Bireylerin ve kurumların İngilizce dil gelişimi alanında ihtiyaç duydukları becerileri klasik İngilizce eğitiminden farklı ve daha kısa sürede istenilen düzeye çıkarmayı hedefleyen Callan Method programının eğitmeni olarak görev yapan Alican Gerçek aynı zamanda ICF onaylı Neuro Language Coaching programını tamamlayarak İngilizce eğitmenliğine yabancı dil koçluğunu da eklemiştir. Callan Method ve Yabancı Dil Koçluğu yaklaşımı ile kişilerin sahip olduğu İngilizce’yi akıcı kullanmaları veya uzmanlık alanına yönelik gelişim sağlamaları yönünde koçluk yapan Gerçek, İngiltere’de yer alan Imperial English School’dan aldıgı TESOL eğitim programı ile uluslararası İngilizce öğretmenliği hakkını kazanmıştır.

Referanslarımız

Katılımcılarımız Ne Dedi?

Eğitim ve gelişim sürecine destek verdiğimiz tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

sizden-gelenler6

E.Ö

Lise Son Sınıf Öğrencisi

“ Hocam çok teşekkürler bana koçluk yaptığınız için. Benim anlattıklarımdan sonra sorduğunuz ilginç sorularla kendim hakkımda bilmediğim şeyleri keşfetmemi sağladınız. Güçlü ve zayıf yönlerimi görmüş oldum. Hayatıma daha farklı bakıyorum artık.”

sizden-gelenler3

E.K

Öğretmen

“ Esin Hanım’dan aldığım koçluk sayesinde kendimi tanıma fırsatı buldum. Kendi içselliğimi yakalayarak zaman zaman karşılaştığım sıkıntıları nasıl bertaraf edeceğimi öğrendim. Olaylar üzerine düşünmek yerine benim ne hissettiğimin önemli olduğunu gördüm. Her şey için çok teşekkür ediyorum. ”

sd3

S.A

Lise Son Sınıf Öğrencisi

“ Yaptığımız konuşmalar hayata daha olumlu bakmamı sağlıyor ve stresimi azaltıyor. Dünyanın en büyük olayı gibi gördüğüm sorunlarımın aslında küçük bir kuruntu olduğunu fark etmemi sağlıyorsunuz. O anki problemimi kendi kendime çözdürüp her şeye yetebileceğime bana gösteriyorsunuz. ”

sizden-gelenler5

F.T

Fotoğrafçı

“ Esin Aybar’dan 10 hafta yaşam koçluğu desteği aldım. Ağırlıklı olarak yeni kurduğum şirketimle ilgili aldığım koçluk desteğiyle, kendimle ilgili olarak içsel ve düşünsel bir yolculuğa çıktım. Kendime sorduğum sorularla bugün eksiklerimi, ihtiyaçlarımı çok daha iyi analiz edebiliyor, özellikle kariyerimi hedeflediğim yönde ilerlemesini sağlayabiliyorum. Katkıları için Esin Aybar’a teşekkür ederim. ”

sizden-gelenler6

O.K

Orta Okul Öğrencisi

“Esin Abla bana sene boyu birçok konuda farkındalık kazandırdı, sınav stresimi azalttı ve annemle olan sorunlarımın çözülmesini sağladı. Kullandığı tekniklerin çok faydasını gördüm. Esin Abla’ya gitmeseydim lise başarım daha düşük olurdu, ona gittiğim için çok mutluyum. ”

sg5

M.S

Üst Düzey Yönetici / Moda Sektörü

“Esin has coached me on various subjects such as relationship and career development. With coaching process I learned to ask myself new questions and more importantly never to be afraid of the answers that might come. Esin is highly professional in her coaching approach; she works with integrity and offers you her full and unbiased attention. This has given me the trust to work with her and the results proved that I was right.”

sg2

K.S

Üniversite Öğrencisi

“ Esin Ablayla çalışmaya başladığımızda bu programın hayatımda ne büyüklükte bir değişiklik yaratacağı üzerine fazla düşünmemiştim açıkçası. Benimle çalışma teklifi ondan geldiği için “neden olmasın?” diye bir motivasyonla çalışmaya başladım. Seanslar ilerledikçe fark ettim ki aslında her hafta onunla konuşmaya can atmaya başlamışım. Hayatımda belki de yıllardır değiştirmek istediğim fakat halı altına süpürüp görmezden geldiklerimi gün yüzüne çıkartmamda, paylaşımlarımızın payı oldukça fazla. Başta oldukça zor gelmekle birlikte, Esin Abla’nın bana düşündürttükleri sayesinde aslında çözümün kişiye çok da uzak olmadığını kısa zamanda anladım. En son seansımızı yapalı 1 sene olmasına rağmen, paylaşımlarımız hala hayatımdaki etkisini önemli derecede sürdürüyor. ”