Life Balance Coaching Center Olarak Varlık Sebebimiz

LBCC olarak varlık sebebimiz hayata bütünsel bakarak sizlere- evde, okulda, işte- hayatı anlaşılır, anlamlı ve mutlu kılacak destek yapılar önermektir. Hayatı zaman zaman karmaşık, anlaması zor ve bilinmesi bol buluyor olabiliriz. Bizim hayatı anlamlı ve yönetmesi mümkün hale getirmek üzere yaklaşımımız; hayalini kurduğunuz durumlara duygu, düşünce ve davranışlarınızı fark ederek sonuçlarını yönetebildiğiniz hale getirmeye odaklı eşlik etmektir. Bu eşlik sürecini güçlü yöntem ve araçlara “kılavuz” deneyimini de katarak sizinle birlikte yürütüyoruz. Hayalini kurduğunuz sizin için harikalar yaratacak olan amaçlarınıza aile ortamınızda, akademik yaşantınızda, kariyer hayatınızda kavuşmanız için sizleri kendinize fırsat tanımaya davet ediyoruz.

Hakkımda

esin-aybar

Esin Aybar

Kurucu - Genel Direktör

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifikasını alarak İstek Vakfı Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak göreve başladı. 12 sene boyunca İstek Okullarında İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2003 yılında aktif iş hayatı devam ederken Yeditepe Üniversitesi’nde MBA çatısı altında Eğitim Yönetimi ve Denetimi dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Çocuklarının doğumuyla birlikte aktif öğretmenlik hayatına özel sınavlara hazırlık olarak İngilizce özel ders ve yarı zamanlı öğretmenlik yaparak devam etti.

Eğitim alanında 20 yılı aşkın mesleki tecrübesini ICF onaylı eğitimlerle birleştiren Esin Aybar, çalışmalarını öğrencilerin “Günlük Yaşam Becerileri” üzerinde yoğunlaştırmıştır.

Merkezinde NeuroStudentCoaching adı altında yürüttüğü çalışmalarla öğrencilerin günlük yaşam becerilerinin tıp alanında da yürütücü işlevler olarak adlandırılan davranış kontrolü becerisi, zaman yönetimi becerisi, alan kullanım becerisi(düzen kurma), malzeme takibi becerisi, planlama, önceliklendirme, işe/ ödeve başlayabilme becerisi, dikkat – odaklanma – hafıza becerilerinin geliştirilmesi ve yaşantıya alışkanlık düzeyinde kazandırılmasına yönelik çalışmalar düzenlemektedir.

Türkiye’de ve tüm dünyada ICF tarafından onaylı (NeuroStudentCoaching Certification Program – CCE) sertifika programının ilk yazarı ve uygulayıcısıdır.

Bunlara ek olarak, 20 yılı aşkın süredir eş zamanlı olarak devam ettirdiği ve meslek hayatının başlangıç noktası olan “İngilizce Eğitmenliği” vasfını bireylerin İngilizce ile rahat olmaları üzerine odaklı çalışmalar da yürütmektedir. Yabancı Dil Koçluğu ve Callan Method yaklaşımlarını birlikte kullanarak yapılandırdığı İngilizce eğitim çalışmalarını bireylerin ve kurumların bu alanda ihtiyaç duyduğu becerileri klasik İngilizce eğitiminden daha kısa sürede istenen düzeye çıkarmak üzere uygulamaktadır.

Referanslarımız

Katılımcılarımız Ne Dedi?

Eğitim ve gelişim sürecine destek verdiğimiz tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

sizden-gelenler6

E.Ö

Lise Son Sınıf Öğrencisi

“ Hocam çok teşekkürler bana koçluk yaptığınız için. Benim anlattıklarımdan sonra sorduğunuz ilginç sorularla kendim hakkımda bilmediğim şeyleri keşfetmemi sağladınız. Güçlü ve zayıf yönlerimi görmüş oldum. Hayatıma daha farklı bakıyorum artık.”

sizden-gelenler3

E.K

Öğretmen

“ Esin Hanım’dan aldığım koçluk sayesinde kendimi tanıma fırsatı buldum. Kendi içselliğimi yakalayarak zaman zaman karşılaştığım sıkıntıları nasıl bertaraf edeceğimi öğrendim. Olaylar üzerine düşünmek yerine benim ne hissettiğimin önemli olduğunu gördüm. Her şey için çok teşekkür ediyorum. ”

sd3

S.A

Lise Son Sınıf Öğrencisi

“ Yaptığımız konuşmalar hayata daha olumlu bakmamı sağlıyor ve stresimi azaltıyor. Dünyanın en büyük olayı gibi gördüğüm sorunlarımın aslında küçük bir kuruntu olduğunu fark etmemi sağlıyorsunuz. O anki problemimi kendi kendime çözdürüp her şeye yetebileceğime bana gösteriyorsunuz. ”

sizden-gelenler5

F.T

Fotoğrafçı

“ Esin Aybar’dan 10 hafta yaşam koçluğu desteği aldım. Ağırlıklı olarak yeni kurduğum şirketimle ilgili aldığım koçluk desteğiyle, kendimle ilgili olarak içsel ve düşünsel bir yolculuğa çıktım. Kendime sorduğum sorularla bugün eksiklerimi, ihtiyaçlarımı çok daha iyi analiz edebiliyor, özellikle kariyerimi hedeflediğim yönde ilerlemesini sağlayabiliyorum. Katkıları için Esin Aybar’a teşekkür ederim. ”

sizden-gelenler6

O.K

Orta Okul Öğrencisi

“Esin Abla bana sene boyu birçok konuda farkındalık kazandırdı, sınav stresimi azalttı ve annemle olan sorunlarımın çözülmesini sağladı. Kullandığı tekniklerin çok faydasını gördüm. Esin Abla’ya gitmeseydim lise başarım daha düşük olurdu, ona gittiğim için çok mutluyum. ”

sg5

M.S

Üst Düzey Yönetici / Moda Sektörü

“Esin has coached me on various subjects such as relationship and career development. With coaching process I learned to ask myself new questions and more importantly never to be afraid of the answers that might come. Esin is highly professional in her coaching approach; she works with integrity and offers you her full and unbiased attention. This has given me the trust to work with her and the results proved that I was right.”

sg2

K.S

Üniversite Öğrencisi

“ Esin Ablayla çalışmaya başladığımızda bu programın hayatımda ne büyüklükte bir değişiklik yaratacağı üzerine fazla düşünmemiştim açıkçası. Benimle çalışma teklifi ondan geldiği için “neden olmasın?” diye bir motivasyonla çalışmaya başladım. Seanslar ilerledikçe fark ettim ki aslında her hafta onunla konuşmaya can atmaya başlamışım. Hayatımda belki de yıllardır değiştirmek istediğim fakat halı altına süpürüp görmezden geldiklerimi gün yüzüne çıkartmamda, paylaşımlarımızın payı oldukça fazla. Başta oldukça zor gelmekle birlikte, Esin Abla’nın bana düşündürttükleri sayesinde aslında çözümün kişiye çok da uzak olmadığını kısa zamanda anladım. En son seansımızı yapalı 1 sene olmasına rağmen, paylaşımlarımız hala hayatımdaki etkisini önemli derecede sürdürüyor. ”