Life Balance Coaching Center Olarak Varlık Sebebimiz

LBCC olarak varlık sebebimiz hayata bütünsel bakarak sizlere- evde, okulda, işte- hayatı anlaşılır, anlamlı ve mutlu kılacak destek yapılar önermektir. Hayatı zaman zaman karmaşık, anlaması zor ve bilinmesi bol buluyor olabiliriz. Bizim hayatı anlamlı ve yönetmesi mümkün hale getirmek üzere yaklaşımımız; hayalini kurduğunuz durumlara duygu, düşünce ve davranışlarınızı fark ederek sonuçlarını yönetebildiğiniz hale getirmeye odaklı eşlik etmektir. Bu eşlik sürecini güçlü yöntem ve araçlara “kılavuz” deneyimini de katarak sizinle birlikte yürütüyoruz. Hayalini kurduğunuz sizin için harikalar yaratacak olan amaçlarınıza aile ortamınızda, akademik yaşantınızda, kariyer hayatınızda kavuşmanız için sizleri kendinize fırsat tanımaya davet ediyoruz.

Hakkımda

esin-aybar

Esin Aybar

Kurucu - Genel Direktör

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifikasını alarak İstek Vakfı Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak göreve başladı. 12 sene boyunca İstek Okullarında İngilizce Öğretmeni olarak üniversite sınavı Yabancı Dil Alanı sınıflarının hazırlık çalışmalarının yanı sıra Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2003 yılında aktif iş hayatı devam ederken Yeditepe Üniversitesi’nde MBA çatısı altında Eğitim Yönetimi ve Denetimi dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Çocuklarının doğumuyla birlikte aktif öğretmenlik hayatına özel sınavlara hazırlık (YDS) olarak İngilizce özel ders ve yarı zamanlı öğretmenlik yaparak devam etti.

25 yıllık mesleki tecrübesini ICF onaylı koçluk eğitimleriyle birleştiren Esin Aybar 2014 yılında kurduğu Life Balance Coaching Center eğitim ve gelişim merkezinde çalışmalarını İngilizce Dil Eğitimleri ve koçluk çalışmaları olarak iki odak altında yürütmektedir.

Ergenler, ailer ve öğretmenlerle yaptığı çalışmaların disiplini Türkiye’de ve tüm dünyada ICF tarafından onaylı ergenlerde günlük yaşam becerilerini geliştirmek üzere yine ebeveyn, öğretmen odaklı hazırlanmış, yazarı ve uygulayıcısı olduğu ICF onaylı tek eğitim programına (NeuroStudentCoaching Certification NSC Program – CCE) dayanmaktadır.

NeuroStudentCoaching adı altında yürütülen çalışmalar ergenlerde günlük yaşam becerilerinin (tıp alanında da yürütücü işlevler olarak adlandırılan) davranış kontrolü becerisi, zaman yönetimi becerisi, alan kullanım becerisi(düzen kurma), malzeme takibi becerisi, planlama, önceliklendirme, işe/ ödeve başlayabilme becerisi, dikkat – odaklanma – hafıza becerilerinin geliştirmeye yönelik alanları kapsar.

Merkezin diğer çalışma odağı olan “İngilizce Dil Eğitimleri” uygulamalarının altında ise NSC ve Yabancı Dil Koçluk çalışmalarıyla eş zamanlı yönetilen Callan Method İngilizce Dil eğitimi ve üniversite sınavına “Dil Alanı” bölümünden girecek olan öğrenciler için YDT sınavı hazırlık programları bulunmaktadır.

“Callan Method” ve Yabancı Dil Koçluğu” yaklaşımlarını bireylerin ve kurumların bu alanda ihtiyaç duyduğu becerileri klasik İngilizce eğitiminden daha kısa sürede istenen düzeye çıkarmak üzere birlikte uygulamaktadır.

Meslek hayatının ilk gününden itibaren halen devam eden ana odak noktasında üniversite sınavı na“Dil Alanı” bölümünden katılacak öğrencilerle yürüttüğü İngilizce hazırlık çalışmaları bulunmaktadır. Öğrencilerin bilgi ve soru çözümlerine yönelik stratejik çalışmalarla birlikte sınava hazırlık sürecinde özyönetimlerini de disiplin altında tutmalarını sağlayarak aileler ile birlikte bütüncül bir yaklaşımla çalışmalarını uygulamaktadır.

Esin Aybar evli ve iki çocuk annesidir.

Referanslarımız

Katılımcılarımız Ne Dedi?

Eğitim ve gelişim sürecine destek verdiğimiz tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

sizden-gelenler6

E.Ö

Lise Son Sınıf Öğrencisi

“ Hocam çok teşekkürler bana koçluk yaptığınız için. Benim anlattıklarımdan sonra sorduğunuz ilginç sorularla kendim hakkımda bilmediğim şeyleri keşfetmemi sağladınız. Güçlü ve zayıf yönlerimi görmüş oldum. Hayatıma daha farklı bakıyorum artık.”

sizden-gelenler3

E.K

Öğretmen

“ Esin Hanım’dan aldığım koçluk sayesinde kendimi tanıma fırsatı buldum. Kendi içselliğimi yakalayarak zaman zaman karşılaştığım sıkıntıları nasıl bertaraf edeceğimi öğrendim. Olaylar üzerine düşünmek yerine benim ne hissettiğimin önemli olduğunu gördüm. Her şey için çok teşekkür ediyorum. ”

sd3

S.A

Lise Son Sınıf Öğrencisi

“ Yaptığımız konuşmalar hayata daha olumlu bakmamı sağlıyor ve stresimi azaltıyor. Dünyanın en büyük olayı gibi gördüğüm sorunlarımın aslında küçük bir kuruntu olduğunu fark etmemi sağlıyorsunuz. O anki problemimi kendi kendime çözdürüp her şeye yetebileceğime bana gösteriyorsunuz. ”

sizden-gelenler5

F.T

Fotoğrafçı

“ Esin Aybar’dan 10 hafta yaşam koçluğu desteği aldım. Ağırlıklı olarak yeni kurduğum şirketimle ilgili aldığım koçluk desteğiyle, kendimle ilgili olarak içsel ve düşünsel bir yolculuğa çıktım. Kendime sorduğum sorularla bugün eksiklerimi, ihtiyaçlarımı çok daha iyi analiz edebiliyor, özellikle kariyerimi hedeflediğim yönde ilerlemesini sağlayabiliyorum. Katkıları için Esin Aybar’a teşekkür ederim. ”

sizden-gelenler6

O.K

Orta Okul Öğrencisi

“Esin Abla bana sene boyu birçok konuda farkındalık kazandırdı, sınav stresimi azalttı ve annemle olan sorunlarımın çözülmesini sağladı. Kullandığı tekniklerin çok faydasını gördüm. Esin Abla’ya gitmeseydim lise başarım daha düşük olurdu, ona gittiğim için çok mutluyum. ”

sg5

M.S

Üst Düzey Yönetici / Moda Sektörü

“Esin has coached me on various subjects such as relationship and career development. With coaching process I learned to ask myself new questions and more importantly never to be afraid of the answers that might come. Esin is highly professional in her coaching approach; she works with integrity and offers you her full and unbiased attention. This has given me the trust to work with her and the results proved that I was right.”

sg2

K.S

Üniversite Öğrencisi

“ Esin Ablayla çalışmaya başladığımızda bu programın hayatımda ne büyüklükte bir değişiklik yaratacağı üzerine fazla düşünmemiştim açıkçası. Benimle çalışma teklifi ondan geldiği için “neden olmasın?” diye bir motivasyonla çalışmaya başladım. Seanslar ilerledikçe fark ettim ki aslında her hafta onunla konuşmaya can atmaya başlamışım. Hayatımda belki de yıllardır değiştirmek istediğim fakat halı altına süpürüp görmezden geldiklerimi gün yüzüne çıkartmamda, paylaşımlarımızın payı oldukça fazla. Başta oldukça zor gelmekle birlikte, Esin Abla’nın bana düşündürttükleri sayesinde aslında çözümün kişiye çok da uzak olmadığını kısa zamanda anladım. En son seansımızı yapalı 1 sene olmasına rağmen, paylaşımlarımız hala hayatımdaki etkisini önemli derecede sürdürüyor. ”