Play Attention Nedir?

Dikkatinizi şu anda görebilseydiniz nasıl olurdu? Dikkatinizi ekranda görmek konsantrasyonu öğrenmeyi ne kadar kolaylaştırırdı hiç düşündünüz mü?
İşte Play Attention tam olarak bunu yapıyor.
NASA çalışmalarına dayanan, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite sorunu olan bireylere yardım için geliştirilen sistem, dikkat eksikliğine çözüm konusunda dünya lideridir.

Play Attention günümüzde Amerika’da ve birçok Avrupa ülkesinde kliniklerde, özel hastanelerde, evlerde kullanılan en son teknoloji ürünü NASA Patent Konseyi onaylı, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite ilaçsız eğitimsel programdır.

Programın Amacı

5 yaş ve üstü, 75 IQ ve üstü tüm bireylerde dikkat, odaklanma, hafıza, dürtü kontrolü becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Program Kazanımları

Daha yüksek başarı derecelerine ve daha iyi davranışlara artık ulaşabilirsiniz. Dünya lideri, NASA teknolojili Play Attention sistemi ile çocuğunuz eğlenerek gelişebilir, başarılı ve planlı olmayı öğrenebilir!

Gelişmiş Akademik Başarı

Çocuğunuzun zeki olduğunu biliyorsunuz. DEHB akademik performansı etkileyebilir. Çoğu ebeveyn de bunun için kaygılanır. Odaklanma eksikliği, bilgiyi öğrenmeyi oldukça güçleştirebilir, DEHB’li çocukların okulda arkadaşlarıyla aynı seviyede öğrenmesini engelleyebilir.

Gelişmiş Sosyal İlişkiler

Çocuğunuz okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile nasıl geçiniyor? DEHB’li bir çocuğun ebeveynleri olarak, çocuğunuzun sınıfta odaklanmasını, ödevlerini zamanında bitirmesini ve dikkati dağılmadan öğretmenini dinlemesini istersiniz.

Gelişmiş Davranışlar

Hem sınıfta hem de oyun alanında onlara yardımcı olur. Davranış şekillendirme programımız öğrenmeyi eğlenceli hâle getirir.

Odaklanma ve Konsantrasyon

Sistem odaklanmayı ve konsantrasyonu artırmakla beraber daha da fazlasını sağlar. Dikkatin dağılmasını engellemek, hafızayı ve görsel organizasyon becerisini artırmak, görevleri bitirmek, yönergeleri takip etmek ve planlı olmak gibi temel becerileri geliştirir.

Dürtüsel davranışlar

Kıpırdanmalar, mırıldanmalar, hayallere dalıp gitmeler ve dürtüsel davranışlar, bağırma ve cezalandırma olmadan artık kolayca geliştirilebiliyor. Gelişmiş odaklanma ve dikkat, gelişmiş davranışlara giden yolu açar.

Doğru Davranışlar

Hiperaktivite, kıpırdanmalar, yüksek sesle seslenmeler veya diğer dikkat dağıtıcı davranışlar Play Attention oyunlarının durmasına sebep olur. Dikkat ve davranışlar birbirine bağlanmışlardır ve davranış şekillendirme programımız kullanılarak kolayca doğru davranışlar öğrenilebilir.
35
DAKİKA
50
OTURUM
150
KATILIMCI

Desteklediği Yetkinlikler

Ödevleri zamanında bitirmeyi, dikkati dağıtmadan çalışmayı, gündüz rüyalarını azaltmayı öğrenebilirsiniz.

Dikkat

Düşüncelerimizi belli bir olay, durum, konu üzerinde toplamayı sağlar. Ayrıca dikkat tek bir nokta üzerinde yoğunlaştığında diğer uyaranları ayıklar.

Odaklanma

Odaklanma tüm uyaranlara, yorgunluğa ve sıkıntı hissedilmesine rağmen bir ödev veya sorumluluk üzerinde olabilmektir.

Hafıza

Bir insanın yaşadığı ve çeşitli yollardan elde ettiği, öğrendiği bilgileri akılda tutma becerisidir

Katılımcılarımız ne dedi?

Eğitim ve gelişim sürecine destek verdiğimiz tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

sizden-gelenler6

E.Ö

Lise Son Sınıf Öğrencisi

“ Hocam çok teşekkürler bana koçluk yaptığınız için. Benim anlattıklarımdan sonra sorduğunuz ilginç sorularla kendim hakkımda bilmediğim şeyleri keşfetmemi sağladınız. Güçlü ve zayıf yönlerimi görmüş oldum. Hayatıma daha farklı bakıyorum artık.”

FacebookTwitterLinkedInEmail this page

sizden-gelenler3

E.K

Öğretmen

“ Esin Hanım’dan aldığım koçluk sayesinde kendimi tanıma fırsatı buldum. Kendi içselliğimi yakalayarak zaman zaman karşılaştığım sıkıntıları nasıl bertaraf edeceğimi öğrendim. Olaylar üzerine düşünmek yerine benim ne hissettiğimin önemli olduğunu gördüm. Her şey için çok teşekkür ediyorum. ”

FacebookTwitterLinkedInEmail this page

sd3

S.A

Lise Son Sınıf Öğrencisi

“ Yaptığımız konuşmalar hayata daha olumlu bakmamı sağlıyor ve stresimi azaltıyor. Dünyanın en büyük olayı gibi gördüğüm sorunlarımın aslında küçük bir kuruntu olduğunu fark etmemi sağlıyorsunuz. O anki problemimi kendi kendime çözdürüp her şeye yetebileceğime bana gösteriyorsunuz. ”

FacebookTwitterLinkedInEmail this page

sizden-gelenler5

F.T

Fotoğrafçı

“ Esin Aybar’dan 10 hafta yaşam koçluğu desteği aldım. Ağırlıklı olarak yeni kurduğum şirketimle ilgili aldığım koçluk desteğiyle, kendimle ilgili olarak içsel ve düşünsel bir yolculuğa çıktım. Kendime sorduğum sorularla bugün eksiklerimi, ihtiyaçlarımı çok daha iyi analiz edebiliyor, özellikle kariyerimi hedeflediğim yönde ilerlemesini sağlayabiliyorum. Katkıları için Esin Aybar’a teşekkür ederim. ”

FacebookTwitterLinkedInEmail this page

sizden-gelenler6

O.K

Orta Okul Öğrencisi

“Esin Abla bana sene boyu birçok konuda farkındalık kazandırdı, sınav stresimi azalttı ve annemle olan sorunlarımın çözülmesini sağladı. Kullandığı tekniklerin çok faydasını gördüm. Esin Abla’ya gitmeseydim lise başarım daha düşük olurdu, ona gittiğim için çok mutluyum. ”

FacebookTwitterLinkedInEmail this page

sg5

M.S

Üst Düzey Yönetici / Moda Sektörü

“Esin has coached me on various subjects such as relationship and career development. With coaching process I learned to ask myself new questions and more importantly never to be afraid of the answers that might come. Esin is highly professional in her coaching approach; she works with integrity and offers you her full and unbiased attention. This has given me the trust to work with her and the results proved that I was right.”

FacebookTwitterLinkedInEmail this page

sg2

K.S

Üniversite Öğrencisi

“ Esin Ablayla çalışmaya başladığımızda bu programın hayatımda ne büyüklükte bir değişiklik yaratacağı üzerine fazla düşünmemiştim açıkçası. Benimle çalışma teklifi ondan geldiği için “neden olmasın?” diye bir motivasyonla çalışmaya başladım. Seanslar ilerledikçe fark ettim ki aslında her hafta onunla konuşmaya can atmaya başlamışım. Hayatımda belki de yıllardır değiştirmek istediğim fakat halı altına süpürüp görmezden geldiklerimi gün yüzüne çıkartmamda, paylaşımlarımızın payı oldukça fazla. Başta oldukça zor gelmekle birlikte, Esin Abla’nın bana düşündürttükleri sayesinde aslında çözümün kişiye çok da uzak olmadığını kısa zamanda anladım. En son seansımızı yapalı 1 sene olmasına rağmen, paylaşımlarımız hala hayatımdaki etkisini önemli derecede sürdürüyor. ”

FacebookTwitterLinkedInEmail this page

FacebookTwitterLinkedInEmail this page